Львівське Товариство Тай Чі і Лок Хап


❈ Тай Чі серед трендів сучасності ❈


Заняття Тай Чі серед трендів останнього часу. Тай Чі - це модно! Якщо раніше Тай Чі асоціювалось з групами людей похилого віку, що плавно рухались на алеях парків, тепер до занять в усьому світі активно долучаються великі групи молоді 20-30 років. Тай Чі приваблює молодих можливістю яскравого самовираження, опанування екзотичним способом зберегти своє здоров'я, потужним енергетичним впливом на організм. В наш неспокійний час молоді люди хочуть навчитись керувати своїм емоційним станом, знайти внутрішній і зовнішній баланс. В тренувальних залах відчувається суттєвий дефіцит інструкторів, що викладають Тай Чі. Тай Чі перетворилось на захоплення для всіх поколінь, популярну активність для всієї сім'ї. В грудні 2020 року ООН внесла Тай Чі до Списку Нематеріальної Спадщини ЮНЕСКО.

Тепер говорять, що Тай Чі - це найкращий вид фітнесу.


❈ Що саме ми практикуємо? ❈


❈ Тай Чі 108 

Наша форма Тай-Чі базується на послідовності рухів традиційного комплексу 108 (85) стилю Ян. Ця форма була в значній мірі модернізована нашим Вчителем, Мой Лін-Шином. Майстер Мой адаптував комплекс для глибокого оздоровчого впливу на організм людини. Він додав більше поворотів і розтягувань. Він хотів допомогти учням "відкрити"  суглоби і  забезпечити якісний самомасаж внутрішніх органів за допомогою рухів Комплексу.

❈ Лок Хап Ба Фа 66  

Лок Хап Ба Фа перекладається буквально як "Шість гармоній і вісім методів". Іноді це Мистецтво називають Водний бокс, оскільки він м'який і поступливий, але має величезну силу та стрімку енергію, як вода. Деякі рухи комплексу Лок Хап Ба Фа, як "Розлючений кінь повертає голову",  уособлюють цю силу і потужність. Інші рухи, такі як "Біг води ніколи не припиняється", або "Тигр, що крадеться, слухає вітер" - заспокійливі та м'які. Лок Хап Ба Фа рекомендують вивчати після оволодіння Тай Чі.

❈ Тай Чі з Мечем (Цзянь) 52 

Комплекс з мечем Цзянь, якому навчав Майстер Мой Лін-Шин походить з південого Йі Кван і має значні відмінності від інших подібних форм. Нашу форму Тай-Чі з мечем зазвичай починають вивчати після того, як досягнуть певного рівня знання Тай Чі без зброї (108 рухів). Додавання зброї сприяє поширенню енергії та наміру далі від тіла, значно зміцнює руки і  допомагає відновити ступінь їх рухливості. Майстер Мой використовував вивчення комплексу з мечем для того, щоби знову повернути учня до стану новачка і давати нові вказівки. Такий підхід забезпечував загальний прогрес учнів в інших формах.

❈ Базові рухи (вправи)

Майстер Мой Лін-Шин залишив велику спадщину свого глибокого розуміння Внутрішніх оздоровчих Мистецтв. Серед іншого, він навчав учнів дуже незвичній групі циклічних вправ, метою яких була витончена та потужна робота з суглобами і хребтом. Більшість з цих вправ, як за своєю формою, так і за виконанням, є абсолютно унікальними для інших бойових Мистецтв і Цигун. Ці вправи використовуються не лише як "розігріваючі" перед виконанням форми. Майстер Мой багато разів підкреслював, що ці вправи є основними, базовими методами забезпечення здоров'я. Він просив учнів шукати базові рухи в Комплексі Тай Чі. Особливе місце займають спеціальні вправи "Дон Ю" та "Той Ю", у виконанні яких активно задіяні практично усі м'язи та суглоби тіла. Ми практикуємо декілька варіантів статичного стояння Чжан Жуанг, що призначене для корекції фізичної та енергетичної структури тіла.❈ Як розпочати? ❈


Для початку занять Вам необхідно звернутись до нас електронною поштою, через форму, що розміщена на сторінці "Контакти". Ви обов'язково отримаєте відповідь. Заняття починаються з моменту оголошення набору нової групи для початківців. Такі набори відбуваються періодично. Про набір нової групи можна дізнатись на нашому сайті, або за вказаними телефонами. Перед набором нової групи інструктор проводить відкрите показове заняття, на якому можуть бути присутні всі бажаючі.  Групи початківців первинно ознайомлюються з рухами комплексу в початковій групі протягом півроку, після чого продовжують заняття вже в групі подальшого навчання. Сертифікований Інструктор працює для Вас безкоштовно, відповідно до нашого принципу безкорисної допомоги іншим людям. Важливо, що сплативши членські внески Ви зможете відвідувати всі заняття в будь-яких групах стільки разів, скільки Вам буде зручно. Заняття проводяться в вечірній і денний час.  Розклад занять публікується на сайті, про нього можна буде довідатись на нашій сторінці у Фейсбук або у групах Viber.


Заняття в складі групи значно посилюють позитивний ефект від практики Тай Чі

❈ Заняття для початківців

Практика Тай Чі починається з групи новачків. Протягом 4-5 місяців, учасники збираються один або два рази на тиждень на дві години, щоб вивчити Комплекс 108 рухів Тай Чі Майстра Моя. Між заняттями вони практикують самостійно вдома.

Рухи вчать по кілька за одне заняття з помірним фізичним навантаженням. Інструктор показує рух або фрагмент руху кілька разів, а потім повторює його кілька разів разом з учнями і, нарешті, учні роблять рух кілька разів самостійно. У процесі вивчення комплекса учні отримують м'які корективи для виконання рухів у правильній формі. З плином часу окремі рухи об'єднуються, нанизані на загальну нитку і до кінця вступного курсу, учасники знають і виконують всю послідовність зі 108 рухів.

В Тай Чі рухи виконуються дуже повільно, із застосуванням мінімальних зусиль, акцентуючи увагу на координації і рівновазі, тому більшість людей, чия фізична форма залишає бажати кращого можуть легко впоратися з початковими заняттями.

Вже протягом початкового періоду навчання, учасники можуть отримати надійні первинні навички підвищення стійкості, рівноваги та розслаблення тіла.

❈ Рівень подальшого навчання

Група подальшої підготовки має дати вам час на практику всього комплексу і можливість уточнити нюанси окремих рухів. Ми працюємо над розслабленням тіла з плавним розтягуванням і скручуванням, корекцією індивідуальної пози, правильним переносом ваги і рівновагою в русі для покращення загального стану організму. Як правило, заняття триває 90 хвилин, з перервою 30 хвилин.

Стандартний план заняття:

1. Розминка і базові вправи. (30 хв.)

2. Виконання Комплексу 108 рухів. (15 хв.)

3. Поглиблений аналіз Окремого руху комплексу для підвищення якості його виконання. (30 хв.)

4. Виконання Комплексу 108 рухів вдруге. (15 хв.)

❈ Семінарські заняття

Міжнародна Асоціація Академій Тай Чі і Лок Хап (IATLA) проводить міжнародні семінари по всьому світу. Академії-члени IATLA також проводять свої регіональні та міжнародні семінари за власним планом. До прикладу, в Республіці Польща є 4 академії-члена IATLA в Варшаві, Лодзі, Познані та Вроцлаві. ГО "Львівське Товариство Тай Чі і Лок Хап" є асоційованим членом IATLA. Всі члени нашого Товариства можуть брати участь в будь-якому з семінарів IATLA та академій-членів зі спеціальною знижкою. Семінарські заняття проводяться протягом 3-5 днів для забезпечення інтенсивного покращення здоров'я та глибокого вивчення як окремих аспектів та рухів так і цілих комплексів Тай Чі і Лок Хап Ба Фа. Семінарські заняття проводяться учнями Майстра Моя та Інструкторами найвищого, міжнародного рівня підготовки, які десятиліттями вивчали Внутрішні Мистецтва. Інструктори, що проводять семінарські заняття офіційно сертифіковані незалежними міжнародними комісіями з бойових та оздоровчих мистецтв та мають дійсно глибокі, добре структуровані знання та навички.

❈ Групові заняття на свіжому повітрі 

В суху, сонячну погоду немає нічого кращого, як позайматись оздоровчими Мистецтвами на свіжому повітрі, серед дерев або біля води. Групові заняття Тай Чі в парках та на природі дуже популярний вид відпочинку в усьому світі. Найбільше розповсюдження цей вид відпочинку має в Китаї, США, Канаді та Австралії. Останнім часом такі заняття все частіше можна побачити і в Західній Європі. Під час занять на свіжому повітрі завжди є можливість активно та безтурботно провести час в колі друзів. Групи, що синхронно виконують красиві плавні рухи завжди вражають та зачаровують оточуючих. Глядачі зазвичай цікавляться, що це таке, та як вони можуть приєднатись. 

❈ Увага! Заходи безпеки ❈

Практика Тай Чі може принести багато користі для здоров'я, але для окремих людей вона може бути не такою простою. Завжди бажано пройти огляд або поговорити зі своїм лікарем, перш ніж розпочати будь-які нові фізичні навантаження. Особливо актуальним це є для людей старшого і похилого віку.

Важливо мати правильне вирівнювання тіла (поставу) - завжди утримуйте колінні суглоби від занадто сильного виведення вперед. В будь-якому разі, коліна мають згинатись вперед не далі, ніж на одному рівні з пальцями ніг. Уникайте нахилів корпусу вперед, в сторони, вигинання назад. Не пробуйте сильно розтягувати тіло без попередньої багатомісячної підготовки.

Ніколи не скручуйте коліна - тримайте їх прямо, використовуючи лише природний згин колінного суглобу.

Виконуючи вправу Той Ю ніколи не виводьте переднє коліно вперед далі рівня пальців ніг. Виконуючи Дон Ю, не поспішайте присідати глибоко, почніть з неглибоких опадань.

Якщо під час практики ви, раптом, відчули біль - негайно зупиніться! Якщо ви відчуєте біль знову під час виконання рухів, необхідно звернутися до лікаря.

Щоби отримати всю можливу користь від практики Тай Чі, вам потрібно вправлятись щодня.Тай Чі практикують мільйони людей впродовж століть. Тай Чі виявилося дуже корисним для здоров'я всього організму.